Muzlu Pudingli Piramit Pasta Tarifi

0
muzlu pudingli piramit pasta tarifi

muzlu pudingli piramit pasta tarifi

Muzlu pudingli pramit pasta tarifi pratik pasta tarifleri içinde görsel açıdan ve lezzeti konusunda çay ve kahvenin yanında misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz kolay piramit pasta tarifi. Muzlu pudingli pasta tarifi arıyorsanız mutlaka muzlu pudingli piramit pasta tarifi denemenizi öneririm.

Muzlu Pudingli Piramit Pasta Malzemeleri

  • 2 Paket petibör bisküvi
  • 2 adet muz

Üzerinin sosu için

  • 2 paket kakaolu puding
  • Süt ( paketin arkasındaki süt miktarı kadar)

Üzeri için

  • Hindistan cevizi

Muzlu Pudingli Piramit Pasta Tarifi

İlk olarak 2 paket kakaolu puding ve tarife uygun olarak sütü bir tencere de karıştırarak pişirin, düz bir zeminin üzerine satreç film serin üzerine 3 tane enine 5 yada 6 tane boyuna petibör bisküvi sıralayın, üzerine hazırladığınız pudingin bir kısmını döküp yayın. İkinci katıda aynı şekilde sıralayın tekrar puding dökün.

Üçüncü katta sadece yanlarına bisküviyi yukardan aşağıya doğru ortası boş kalacak şekilde sıralayın, boş kalan orta kısmına muzları yerleştirin ve streç filmi ortada birleştirip üçgen şeklini verip sıkıca sarın.

Buzluğa kaldırın yaklaşık 1 saat bekletip buzluktan çıkartın kalan pudingi üzerine dökün istediğiniz gibi üzerini süsleyin dilimleyip servis yapın.

Dilerseniz kakaolu pudingin 1 paketini soğumaması için piramit pastayı buzluktan çıkarttıktan sonra hazırlayıp sıcak şekilde dökerseniz sizin için  daha kolay olacaktır, puding koyulaşmamış olur ve daha pürüzsüz olur.

Muzlu pudingli piramit pasta tarifi hazır. Deneyecek olanlara afiyet olsun.

muzlu piramit pasta

muzlu piramit pasta

 

Share.

Leave A Reply