Halley Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

0
halley pasta tarifi nasıl yapılır

halley pasta tarifi nasıl yapılır

Sıcak yaz günler için içinizi serinletecek kolay pasta tarifi yapmak istemezmisiniz? malzemesi az ve çok pratik tarif, halley pasta tarifi, kolay halley pasta nasıl yapılır? halley pasta tarifi resimli anlatımı ile yemektarifvar.com da diğer pasta tarifleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Halley Pasta Tarifi Malzemeleri

  • 1 paket (10 lu) halley bisküvi
  • 2 paket krem şanti
  • 2 su bardağı soğuk süt

Üzeri için

  • Çikolata sosu (tarife göre hazırlayın)

Kolay Halley Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

Halley pastası için öncelikle hangi kalıbı kullanacaksanız içine streç film serip kalıba iyice yapıştırıp hazırlayın.Ben orta boy cam kase kullandım.

Derin bir kasenin içine 10 adet halleyi kırın. 2 paket krem şantiyi 2 su bardağı süt ile mikser yardımıyla 4-5 dakika koyu kıvamlı krema gibi olana kadar çırpın, kırdığınız halleylerin üzerine hazırlanan krem şantinin tamamını boşaltıp iyice harmanlayarak karıştırın.

Streç film serilmiş kalıbın içine karışımı sıkıştırarak içine döküp üzerini kaşıkla düzeltin, buzdolabının buzluk kısmına helley pastayı koyun 3-4 saat buzlukta kalsın.

Buzluktan çıktıktan sonra pastayı servis tabağına ters çevirin ve streç filmden sıyırarak çıkartın.

Üzerine tarifine göre hazırlanan çikolata sosunu dökün soğuk bir şekilde dilimleyerek servis yapın. Pastanın özelliği soğuk olarak yenmesi, dışarda kaldığı zaman krem şanti erir ve pastanın tadı kaçar, pastanız kalırsa tekrar buzdolabına kaldırın. Kolay bir pasta tarifi olan halley pasta tarifi hazır.

Afiyet Olsun.

halley pasta malzemeleri

halley pasta malzemeleri

halley pasta yapılışı

halley pasta yapılışı

halley pasta tarifi resimli

halley pasta tarifi resimli

kolay halley pasta tarifi nasıl yapılır

kolay halley pasta tarifi nasıl yapılır

Share.

Leave A Reply