Artan Bayat Kekten Truff Yapılışı

0
artan bayat kekten truff yapılışı

artan bayat kekten truff yapılışı

Bugün yeni bir tarifle karşınızdayım, Artan keklerden ne yapılır? diye bir soru geçiyorsa içinizden evde yaptığınız yada hazır aldığınız artan keklerle çok kolay truff tarifi yapabilirsiniz.

Misafirlerim için tarçınlı, kuru kayısılı, portakallı limon kabuklu, cevizli çok lezzetli bir kek yaptım ve 6-7 parça kek kaldı ertesi gün kalan kekleri truff yaparak değerlendirmek istedim, yaptığım kekin içinde çok fazla malzeme olduğu için truff yaparken fazladan bir malzeme eklemedim.

Fakat sizin kekiniz sade ise içinde fındık, fıstık, meyve yoksa içine kakao, fındık, hindistan cevizi, eritilmiş çikolata, kuru üzüm gibi yiyeceklerle trufflarınızı lezzetlendirebilirsiniz. Şİmdi geçelim artan bayat kekten truff yapılışına

Truff Tarifi Malzemeleri

  • Artan kek (kakaolu, sade, yada meyveli olabilir) ne kadar kek arttıysa o kadar kullanın
  • 3-4 yemek kaşığı kadar süt (daha fazla yada daha az kullanılabilir)

Truffları bulamak için

  • Hindistan cevizi
  • Çikolata sos
  • Renkli şekerlemeler, fındık, fıstık kullanabilirsiniz.

Artan Bayat Kekten Truff Yapılışı

Kolay truff tarifi, Elinizde bulunan keki derin bir yoğurma kabının içinde un gibi ufalayın, üzerine kekin azlığına çokluğuna göre 2-3 yemek kaşığı süt döküp yoğurmaya başlayın çok kuru olursa bir kaç yemek kaşığı daha süt ilave edin.

Ceviz büyüklüğünde parçalar kopartıp yuvarlayın, dışını istediğiniz gibi çikolata sosu, hindistan cevizi, fındık, fıstık gibi yiyeceklerle bulayıp ister kağıt kek kalıplarına isterseniz de üzerine kürdan batırıp çay ve kahvenin yanında afiyetle yiyebilirsiniz. Artan kekleri hem değerlendirmiş oluyoruz hem de çok lezzetli trufflar yapıyoruz. Artan kekten truff tarifi hazır. Umarım beğendiğiniz bir tarif olur.

Deneyecek olanlara kolay gelsin.

artan kekten truff tarifi

artan kekten truff tarifi

Share.

Leave A Reply