Yoğurtlu Kolay Pişi Tarifi

0
yoğurtlu kolay pişi tarifi

yoğurtlu kolay pişi tarifi

Yoğurtlu kolay pişi tarifi ni özellikle kahvaltı saatleri için tercih etmiş olsak bile 5 çaylarına, aniden çat kapı gelen misafirlere, çocukların okul beslenmelerine hazırlayabileceğiniz mayasız hamur kızartmasını çok vaktinizi almadan yapabilirsiniz. Yoğurtlu kolay pişi tarifi nasıl yapılır?

Yoğurtlu Kolay Pişi Malzemeleri

  • 1 çay bardağı yoğurt
  • 1 adet yumurta
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Aldığı kadar un

Yoğurtlu Kolay Pişi Tarifi

Yoğurtlu yumurtalı pişi tarifi yapılışına geçebiliriz, yoğurma kabında 1 çay bardağı yoğurt, 1 adet yumurta, 1 paket kabartma tozu ve tuzu iyice karıştırın, üzerine aldığı kadar un ekleyip ele yapışmayan yumuşak olmayacak şekilde bir hamur yapın. 15 dakika üzeri kapalı şekilde dinlendirin.

Dinlenen hamuru 2,5 mm kalınlığında açın, çok ince olmasın çokta kalın olmasın, göz kararı ayarlayabilirsiniz kalınlığını, hamuru açtıktan sonra kare kare kesin.

Tavaya bol yağ döküp kızgın yağda arkalı önlü kızartıp kağıt havlu serilmiş servis tabağına kızaran hamur kızartmalarını çıkartın. Bol yağda kızartıldığı için yağlı olmaz az yağ çeken bir tariftir.

İster sıcak ister soğuk her haliyle çok güzel olan ve lezzetli yoğurtlu kolay pişi tarifi hazır. Umarım beğeneceğiniz bir tarif olur deneyip tadına bakanlara afiyet olsun.

Not: Pişi hamurunu açarken çok un kullanmayın kullansanız bile fazla unu üzerinden dökün çünkü hamuru kızartırken yağ unu yakıp çok fazla evin içinde dumana sebep olur.

yoğurtlu pişi tarifi

yoğurtlu pişi tarifi

Share.

Leave A Reply