Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi

0

Yılbaşı akşamı için en güzel 10 meze tarifi

Yılbaşında kurulan sofraların olmazsa olmaz en güzel 10 meze tarifi ni sizin için derledik. Yılbaşı sofralarını süsleyen her zaman değişik meze çeşitleridir. Özellikle alkollü içeceklerle kolay tüketilen mezeler oldukça önem kazanıyor. Bu konu ile ilgili oktay usta tarifleri ile beraber size yılbaşı gecesi mezeleri, yılbaşı meze tarifleri, yılbaşında hangi mezeler yapılır? yılbaşı kolay meze önerileri hakkında galariler hazırladık. Yararlı olması dileğiyle.

Haydari Tarifi

haydari-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi

Haydari Sofraların tacı, yılbaşı mezelerinin sultanı meze denince ilk akla gelen ve bir daha akıllardan çıkmayan kolay meze tarifi, rakı da haydarisiz olmaz yani.

Acılı Ezme Tarifi

acili-ezme-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi
Acılı ezme olmadan yılbaşı sofrası olmaz, Acılı ezme gelenekselleşmiş meze ve salata tarifidir. Lokantalardaki tadını aratmayan acılı ezme bu yıl da yılbaşı sofralarınızda da yerini alsın.


sopska-salata-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi

Şopska Salata Tarifi

Şopska salata makedonya ‘nın en sevilen salata ve meze tarifi, yılbaşı sofralarında sopska salataya da yer ayırmayı unutmayalım 🙂 çok beğeneceksiniz..


yogurtlu-kirmizi-biber-mezesi-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi

Yoğurtlu Kırmızı Biber Mezesi

Közlenmiş kırmızı biber seni her halinle yerim 🙂 Sen olmadan yılbaşınında tadı yok mutlaka közlenmiş kırmızı biber mezesinide aramıza alalım.


humus-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi

Humus Tarifi

Hatay’ ın meşhur mezelerinden humus tam bir lezzet bombası, nohutu sevmeyen onun nohutla yapıldığını anlayamayacak bile, zor değil sende yapabilirsin.

kisir-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi

Kısır Tarifi

Bol nar ekşisili hatay usulu nefis kısır tarifi, yemeye doyamayacaksınız çay saatlerinde sıcak muhabbetlere götürür insanı yedikçe yersin.


muhammara-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi

Muhammara Tarifi

Muhammara tarifini biz kahvaltılık olarak biliriz, ama bütün mezelere rakip olacak bir tadı var, akşamdan meze olarak başla sabahda kahvaltılık olarak yemeye devam et.


falafel-nasil-yapilir Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 MezesiFalafel Nasıl Yapılır?

Falafel vejeteryanlar için çok sağlıklı, köfte niyetine yapılabilecek nohut ve bulgur gibi içeriği zengin besinlerden yapılan, misafirlerinizin yüzünü güldürecek kolay falafel bir yerde falafel için açalım.


fava-nasil-yapilir Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 MezesiFava Nasıl Yapılır?

Ege’nin meşhur fava tarifi, iç bakladan yapılan zeytinyağlı bir meze tarifi, rakı ve balığın yanına çok yakışan fava’ yı daha denemediyseniz bu yılbaşı mutlaka sofralarınızda ona da yer açmayı unutmayın.


Kokteyl Havuç Tarifi

kokteyl-havuc-tarifi Yılbaşının Olmazsa Olmaz 10 Mezesi Kadeh bardağının içinde sunum yapabileceğiniz, limonlu suyun içinde servis edilen kokteyl havuç yılbaşının ve İçki sofralarının vazgeçilmezi kokteyl havuç.

Share.

Yorum Yap