Kıymalı Pide İçi Nasıl Hazırlanır?

0
kıymalı pide içi nasıl hazırlanır

kıymalı pide içi nasıl hazırlanır

Evde kolay kıymalı pide içi hazırlamak hiçde zor değil, en azından içindeki malzemelerin ne olduğunu, nasıl yıkandığını, nasıl bir ortamda hazırlandığını çok daha iyi biliyorsunuz. Vereceğim bu tarifi gönül rahatlığı ile hazırlayıp güvendiğiniz bir lokantada yada bir fırında pidelerinizi yaptırabilirsiniz. Kıymalı pideyi genellikle mevlütlerde, düğünlerde, özel günlerde çok sayıda yaptıran kişiler var kıymalı pide içi arıyorsanız, kıymalı pide içi nasıl hazırlanır? diyorsanız tarifimize bir göz atın. Geçelim pide içi tarifine

Kıymalı Pide İçi Malzemeleri

  • 1 kg. çift çekilmiş orta yağlı kıyma
  • Yarım kg. kuru soğan
  • Yarım kg. yeşil sivri biber
  • Yarım kg. domates
  • 1 bağ maydanoz
  • Karabiber
  • Pul biber
  • Tuz
  • 1 kahve fincanı ayçiçek yağı

Kıymalı Pide İçi Nasıl Hazırlanır?

Evde kıymalı pide içi nasıl hazırlanır? 1 kg. kıyma için içine eklenecek malzemelerin yarım kg. olması yeterli oluyor ve tam geliyor. Bu vereceğim tariften 30-35 tane kıymalı pide çıkıyor. Malzeme çok gelirse yarı yarıya azaltabilirsiniz, daha fazla istersenizde mazlemeyi kıymaya göre çoğaltabilirsiniz.

Geçelim pide içi hazırlamaya kuru soğanların kabuklarını soyun suyun içinde bekletin acısı çıksın, yeşil biberleri yıkayın içindeki çekirdekleri temizleyin, domatesleri ve maydanozları bol suda yıkayın.

Bütün malzemeleri çok ufak şekilde minik minik doğrayın En son kuru soğanları doğrayın çünkü baya bi göz yaşartıcı oluyor.

Geniş bir kabın içinde kıyma, doğranan kuru soğan, biber, domates, maydanoz, sıvıyağ, karabiber, pul biberi ekleyin tuzu damak tadınıza göre ayarlayın varsa elinize eldiven giyip iyice bütün malzemeleri yoğurur gibi karıştırın.

Dersenizki ben doğramak istemiyorum uğraşamam robotta çekerim, inanın o tadı bulamıyorsunuz soğan çok sulanıyor acımsı bir tat alıyor çok sulu bir pide içi oluyor bunu bende denedim ama başarısız oldu, bu şekilde hazırlamak çok daha iyi.

Malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra pideciye götürüp pidelerinizi yaptırabilirsiniz.

Lokantada hazırlanan pide içleri gibi hatta daha da güzeli diyebilirim. son yaptırdığım pideci bile çok beğendi ve kıymalı pide piştikten sonra pidenin tadına bakmak istedi hiç şaka yapmıyorum. Umarım kıymalı pide içi tarifini sizde beğenirsiniz.

Sevgiyle Kalın.

Share.

Leave A Reply