Fransız Tostu Nasıl Yapılır?

0
fransız tostu nasıl yapılır

fransız tostu nasıl yapılır

Fransız tostu nasıl yapılır? aslında bildiğimiz arasına kaşar ve salam koyulup yumurta ve süte bulanarak yapılan üçgen şekilde kesilip sosa batırılıp yağda kızartarak yapılan kahvaltı tariflerinden. Adı na Fransız tostu demişiz 🙂

Bu şekilde hazırlanan üçgen tostun en güzel yanı çocukların bu şekilde çok daha iyi yemesi çünkü tost makinası gibi kuru olmuyor çok yumuşak olduğu için daha kolay yiyebiliyorlar. İç malzemsini de dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz.

Pratik kahvaltılıklar arasında Fransız tost tarifini deneyecek olanlar için işte mazlemelerimiz ve yapılışı

Fransız Tostu Malzemeleri

  • 4 adet tost ekmeği ( emkeği fazla kullanabilirsiniz)

İç malzemesi için

  • Dilimlenmiş kaşar
  • Dilimlenmiş salam

Tostu bulamak için

  • 1 adet yumurta
  • 1 kahve fincanı süt

Kızartmak için

  • 1 kahve fincanı sıvıyağ yada tereyağı kullanabilirsiniz.

Fransız Tostu Tarifi Nasıl Yapılır?

Fransız tostu ( french toast) ilk olarak 1 adet yumurta ve 1 kahve fincanı sütü ekmekleri rahat bulayabileceğiniz bir kasenin içinde iyice çırpın, bir diğer fransız tost tarifimizde içine yemek kaşığı süt kreması da eklemiştik. Karışımı güzelce çırpın ve hazır hale getirin.

Tost ekmeklerinin arasına dilimlenmiş kar ve salamları yerleştirip üçgen şekilde kesin bu şekilde 2 adet fransız tost elde etmiş olacağız.

Bütün tostlar hazırlanınca  arkalı önlü kızgın yağda kızartıp servis tabağına çıkartın, pratik kahvaltı tarifi olan Fransız tost tarifi hazır.

Afiyet Olsun.

fransız tostu tarifi

fransız tostu tarifi

Share.

Leave A Reply