Ev Yapımı Kolay Limonata Tarifi

2

ev-yapimi-kolay-limonata-tarifi-1 Ev Yapımı Kolay Limonata Tarifi

Ev yapımı kolay limonata tarifi, gerçek marketlerde satılan limonatalardan daha lezzetli ve daha sağlıklı bir içecek tarifi olan ev yapımı kolay limonata tarifi nasıl yapılır? görelim.

Ev Yapımı Kolay Limonata Tarifi Malzemeleri

  • 1 adet orta boy sulu limon
  • 1 adet orta boy portakal
  • 1 s bardağı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 3 litre su

Ev Yapımı Kolay Limonata Tarifi

Ev yapımı gerçek limonata tarifi, limonata yapılışı için ilk olarak limon ve portakalı yıkayın, buzdolabının buzluk kısmına bırakıp 1 gün bekletin.

1 gün sonra donmuş limon ve portakalı buzluktan alın, 10 dakika oda sıcaklığında bekletin fakat çözülmesine izin vermeyin.

Portakal ve limonu donmuş olarak ve kabuklarıyla birlikte rendenin ince tarafıyla derin bir kabın içine rendeleyin, üzerine 1 su bardağı toz şekerini döküp iyice yoğurun.

Üzerine 3 litre suyu ve 1 tatlı kaşığı limon tuzunu ekleyip 10 dakika bekletin arada karıştırın limon tuzu ve şeker eriyince tülbentten süzüp posasının limonatanın içine karışmasına izin vermeyin, süzmek için en iyisi tülbenttir süzgeçten kabuklar geçebilir.

Hazırlanan limonatayı cam sürahiye doldurup soğuk olarak servis yapabilirsiniz.

Çok orjinal bir limonata tarifi paylaştım sizlerle yapmak için hiç tereddüt etmeyin malzemesi ve yapılışı kolay bir limonata tarifi. Fazla malzeme kullanmadan bol miktarda limonata elde edebiliyorsunuz. Ev yapımı kolay limonata tarifi hazır.

Afiyet Olsun.

ev-yapimi-limonata-1 Ev Yapımı Kolay Limonata Tarifi

ev yapımı limonata

kolay-limonata-tarifi Ev Yapımı Kolay Limonata Tarifi

kolay limonata tarifi

limonata-tarifi Ev Yapımı Kolay Limonata Tarifi

limonata tarifi

Share.

2 yorum

Yorum Yap