DİŞ AĞRISI NASIL GEÇER EVDE ?

0
dis-agrisi-nasil-gecer DİŞ AĞRISI NASIL GEÇER EVDE ?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer Evde?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısı dişin çürümesi, iltihaplanması ve diş minelerinin zedelenmesi ile oluşur.
Diş ağrısı hemen hemen her insanın yaşamında karşılaşacağı genellikle gece başlayan allah düşmanımın bile başına vermesin dedittirecek kadar insanı yerden yere vuran çok şiddetli olan diş ağrısı evde nasıl geçer?  ve diş ağrısına ne iyi gelir?, diş ağrısı nasıl geçer? sorularınızın cevapları bu makalemizde.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer Evde?

  • Dişin arasında yiyecek kalıntısı varsa çıkartılmalı diş fırçalanıp ulaşılamayacak yerler varsa diş ipi de kulanarak diş iyice temizlenmeli
  • 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı tuz ilave edilip karıştırılır ve bu tuzlu su ile ağrıyan dişin üzerinde gargara yapılır. Diş ağrısına bu uygulama bir nebzede olsa iyi gelecektir.
  •  Dişiniz kırılma oyulma vae ise üzerine kulak çubuğu yada bir pamukla karanfil yağı sürebilirsiniz karanfil yağı dişinizde uyuşma yapıp ağrısını kesecektir. Karanfil yağını diş etine değdirmemeye dikkat edin çünkü diş etini tahrip edebilir.
  • Dişinizin üzerine ağrı kesici aspirin gibi ilaçlar koymayın özellikle aspirin içmemeye özen gösterin aspirin kanı sulandırdığı için diş çekimi yapılmaz çekilse bile kanı durdurmak zor olur bunun için aspirin kesinlikle kulanmıyoruz, kullanmış olsak dahi bunu kesinlikle doktorumuza söylüyoruz.
  • Doktora gidene kadar ağrı kesici içebilirsiniz.
  • Dişinizde iltihaplanma var ve yüzünüz şişmiş ise soğuk bir kopreks uygulayabilirsiniz.
  • Bu uygulamalar diş ağrısı için evde yapabileceğiniz küçük ve geçici çözümler mutlaka bir diş doktoruna gitmenizde fayda var.

Diş Ağrısı için Dua Nihat Hatipoğlu

Peygamberimizin ağrı için okuduğu dua

” Bismillahi, e’üzü bi-izzetillahi ve kurdatihi min şerri ma ecidu min vece’i haza”

Duanın Anlamı

” Allahın adı ile şu çektiğim acının şerrinden Allah’ ın gücü ve kudretine sığınırım.”

Diş Ağrısı için Dua Nasıl Okunur?

Ağrının olduğu yere elinizi koyarak yukardaki yazılı olan dua okunur.

Share.

Yorum Yap